PADAR, ul. 1-szej Brygady 6, 05-091 Ząbki, NIP 526-015-63-68, tel. 022 781-47-92

blat 2000 program do optymalizacji rozkroju płyt» Nowości

Program komputerowy "BLAT 2000" to najprostszy w obsłudze program do wykonywania rozkrojów i kosztorysowania. Wymiary i ilości formatek można wprowadzić ręcznie lub pobrać automatycznie z projektu mebli wykonanego w programie "Konstruktor". Na podstawie wprowadzonych formatek program pokazuje graficznie jak należy pociąć arkusze (płyty), aby osiągnąć najlepszą wydajność (rysunek poniżej).

cięcie arkuszy, płyt

Program osiąga najlepsze wyniki obliczeniowe na rynku oraz posiada możliwość rozkroju w kilku wariantach do wyboru (np. "cięcie w pasy"). Uwzględnia strukturę materiału, grubość ostrza piły (rzaz), brzegowanie.

"BLAT 2000" ma szereg dodatkowych funkcji: wykorzystywanie i magazynowanie odpadów użytkowych, zapamiętywanie zamówień (zestawów formatek z kosztorysami), sterowanie czasem obliczeń, naklejki na formatki i odpady, możliwość stworzenia dużej bazy materiałów (płyt i oklein). Z tej samej bazy korzysta "Konstruktor" (widać kolory płyt podczas ich przeglądania).

W najnowszej wersji program liczy stany arkuszy i oklein, prowadzi historię zmian stanów magazynowych arkuszy, odpadów i oklein (karty magazynowe).

"Blat 2000" podaje dodatkowo szereg informacji na temat wykonanego rozkroju (rysunek poniżej).

rozkrój

Ważną zaletą jest możliwość drukowania 1, 2 lub 3 rysunków na 1 stronie papieru (ekonomiczne wydruki rozrysów). Program ma minimalne wymagania sprzętowe.

Przy okazji rozkroju tworzy się automatycznie kosztorys całej operacji (w formie zamówienia dla klienta, które można drukować lub nie). W górnej części dokumentu umieszczony jest napis "ZAMÓWIENIE", dane firmy oraz specyfikacja zamówionych formatek w formie tabeli. W dolnej części wykonuje się kosztorys (cena cięcia może być podana za 1 m.b. lub za 1 szt.) - rysunek poniżej.

kosztorys rozkroju

Na podstawie kosztorysu można wydrukować fakturę VAT (np. dodatkowo z kosztami transportu, montażu).

Wybrane funkcje programu "Blat 2000":

  1. rozkrój, cięcie płyt,
  2. optymalizacja rozkroju,
  3. optymalizacja cięcia,
  4. formatyzacja, formatyzowanie,
  5. kosztorysowanie,
  6. obliczanie wydajności rozkroju,
  7. drukowanie faktury VAT.

pliki_do_pobrania

Pobierz bezpłatne DEMO "BLAT 2000" (cięcie płyt) i przykładowe PROJEKTY z programu "KONSTRUKTOR".

Instrukcja instalacji

do góry

© Padar. Wszelkie prawa zastrzeżone.